Summerfest 2019 - Main Stages Printable Schedule

  • Wednesday, June 26
    StageArtistTime
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Barb Stephan & Peter Mac 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Craig Omick's Third Coast Grooves 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Wildside 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage GrooveLine 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Harley-Davidson® Electric Powered Two-Wheeler Demos 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Accompany Of Kids: Song and Dance Troupe 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Titan Fun Key 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Cold Soda Club 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Matthew Magic Morgan and Liliana 12:45 PM
    Uline Warehouse Stage Northern Haunts 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Eric Diamond 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    Johnson Controls World Stage Doozey 1:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jonny T-Bird & the MPs 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage That 90's Band 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Eric Barbieri Acoustic Duo 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Lovin Kind 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Funky Chemist 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Matthew Magic Morgan and Liliana 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Kelli and the Soul Mates 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Roll Train 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Dragondeer 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Caricatures & Comedy by Bill Begos 3:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Big Bang Theory 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Crossfire 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Ants Marching - Dave Matthews Tribute 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Alex Wilson Band 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Ryan McIntyre 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Category X 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage The Vindys 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Accompany Of Kids: Song and Dance Troupe 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Jay Matthes 5:00 PM
    Johnson Controls World Stage Matt Hoyles 5:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Bok Nero 5:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Dim Mak 5:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Pat McCurdy 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Robin Pluer and the R&B Coquettes 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Generation Z 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Bad Medicine 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Gabe Burdulis 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Max Styler 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage Weathers 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Chastity Brown 6:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater Russell Dickerson 7:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Tisoki 7:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Wheelchair / Adaptive Sports 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Thomas Rhett 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Dustin Lynch 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 7:30 PM
    JoJo's Martini Bar The Cougars 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Walden 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Chelsea Cutler 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Otis Taylor and the Psychedelic Banjo Posse 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Johnny Wad 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage VOILÀ 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage QUIX 8:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Quinn XCII 10:00 PM
    BMO Harris Pavilion Foreigner 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Judah & the Lion 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage WALK THE MOON 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Steve Aoki 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Elvin Bishop's Big Fun Trio 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Hanson 10:00 PM
  • Thursday, June 27
    StageArtistTime
    U.S. Cellular Connection Stage Bootleg Bessie 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Mark Croft 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Crank the Radio 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Matthew Magic Morgan and Liliana 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Harley Bikes 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Catch A Wave 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Greatest Hits Band 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Salt 12:05 PM
    Johnson Controls World Stage Fightin’ Bob 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 12:45 PM
    Johnson Controls World Stage The Lodge 12:55 PM
    Uline Warehouse Stage Heaven & Hell 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Wait for Morning 1:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Trapper Schoepp 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Johnson Controls World Stage Quick and Painless 1:20 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage Venganza 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater Dawes 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Annie B & Jahmes 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Block Party 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Porcupine 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Joe D’Urso & Stone Caravan 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion SACRED 2:00 PM
    Johnson Controls World Stage Flying Fuzz 2:10 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Matthew Magic Morgan and Liliana 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Detour 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Roll Train 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Plaid Hawaii 3:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Alison Krauss 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 3:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Caricatures & Comedy by Bill Begos 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Cache Milwaukee 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Everlong 4:00 PM
    Uline Warehouse Stage Andrew W.K. 4:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Paul Oakenfold 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Foghat 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Steve Earle & The Dukes 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard 10,000 Maniacs 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage X 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Browns Crew 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Counting Crows 4:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Shandini 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Zed Kenzo 5:30 PM
    Uline Warehouse Stage A Friend Called Fire 5:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse DJ Shawna 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Zumba Fitness 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Madison County 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Antoine Reynolds 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard R&B Cadets 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Brandy Clark 6:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater The Avett Brothers 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Caricatures & Comedy by Bill Begos 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage The Unlikely Candidates 6:45 PM
    Johnson Controls World Stage Blackillac 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Dill Pickle 7:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 7:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Wheelchair / Adaptive Sports 7:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Caylee Hammack 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse 99 Neighbors 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Donna Missal 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Vincent Van Great 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Aaron Lee Tasjan 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Totally Neon 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Christian French 8:15 PM
    American Family Insurance Amphitheater Phil Lesh & Friends 8:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Crystal Knives 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard St. Paul and The Broken Bones 9:30 PM
    Uline Warehouse Stage Neon Trees 9:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage LANCO 9:45 PM
    BMO Harris Pavilion Elle King 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage Bone Thugs-N-Harmony 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Gryffin 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Lizzo 10:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Willie Nelson 10:15 PM
  • Friday, June 28
    StageArtistTime
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Spike and April 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Rocky Rose 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Fender Bender 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Harley Bikes 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Distant Cuzins 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard FIRST Robotics 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Boi Band 12:05 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage Synesthesia 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Matthew Magic Morgan and Liliana 12:45 PM
    Johnson Controls World Stage Scorched Waves 12:55 PM
    Uline Warehouse Stage Sensations 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Alyssia Dominguez 1:00 PM
    Johnson Controls World Stage Orange Afternoon 1:20 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Music & Magic from the Polkaverse 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage Urban Rhode 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Reconstruction Band 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Matt Davis Duo with Eston Bennett 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Animation - A Tribute to Rush 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The UnXpected 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Hell on Heels 2:00 PM
    Johnson Controls World Stage Sixth Street 2:10 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Matthew Magic Morgan and Liliana 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Water Street Jacks 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Johnson Controls World Stage The Last Bees 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage A Tortured Soul 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Southwest YMCA 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Elation Dance Center 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Caricatures & Comedy by Bill Begos 3:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Jim Olschmidt & Steve Cohen 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Stetsin & Lace 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Boomer Nation 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The Dweebs 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Altered Five Blues Band 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Animation - A Tribute to Rush 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Gina Brooklyn 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Elation Dance Center 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Scott E. Berendt & The US Project 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage HELL&HOLLAR 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Music & Magic from the Polkaverse 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage The Beths 5:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Ronnie Nyles 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Frogwater 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Midwest Mixer Doctor B. 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone COPS4kidz*Basketball 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage Skidderpup 6:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard flora cash 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Bobby Friss 6:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Halsey Harkins 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Sweet Crude 6:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater Jason Aldean 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Carly Pearce 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Dee Jay Silver 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Kane Brown 7:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Bad Boy 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard SHAED 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage State to State 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Cincere 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage tiLLie 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar The Toys 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Abby Jeanne 8:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse T-Pain 9:45 PM
    BMO Harris Pavilion Brandi Carlile 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage GGOOLLDD 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard lovelytheband 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Styx 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Collective Soul 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Lonely Island 10:15 PM
  • Saturday, June 29
    StageArtistTime
    U.S. Cellular Connection Stage School of Rock 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone National Youth Table Tennis Association 12:00 PM
    Uline Warehouse Stage School of Rock 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage School of Rock 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage School of Rock 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Jon Rouse 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse School of Rock 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard School of Rock 12:00 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Rondini 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Flossy La Tooth 12:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar John Van Thiel, The Voice of Elvis 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Music & Magic from the Polkaverse 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Building Block Storytime 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Los 3 Amigos 2:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Flossy La Tooth 2:15 PM
    Johnson Controls World Stage Skeleton Krew 3:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Left on Sunset 3:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Rondini 3:15 PM
    Uline Warehouse Stage Apollo's Beacon 3:15 PM
    JoJo's Martini Bar Road Crew 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Rich Trueman & The 22nd St. Horn Band 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard h2-oh 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Gilligans 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage The Acoustix 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Music & Magic from the Polkaverse 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage CAPITANO 4:15 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Conniption 4:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Southwest YMCA 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Zach Pietrini Band 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Substitute 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Raine Stern 5:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone COPS4kidz*Basketball 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Ethan Keller Group 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Almighty Vinyl 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Wade Fernandez 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Southbound 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage Hot Coffin 6:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse American Bandit 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Walker Hayes 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Leah Capelle 6:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater Julien Baker 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Bon Iver 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Lord Huron 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 7:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Silent Planet 7:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Sean McConnell 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Direct Hit! 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Jocelyn & Chris Arndt 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Cold Sweat & The Brew City Horns 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Ra Ra Riot 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Joe 2.0 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Mitchell Tenpenny 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Silverstein 8:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion Chicago 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage Cory Wong (of Vulfpeck) 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Jordan Davis 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Lifehouse 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse August Burns Red 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Jimmy Eat World 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Third Eye Blind 10:00 PM
  • Sunday, June 30
    StageArtistTime
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Pangaea 12:00 PM
    Uline Warehouse Stage School of Rock 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage School of Rock 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage School of Rock 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage School of Rock 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse School of Rock 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard School of Rock 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Harley Bikes 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mike and Woody 12:45 PM
    JoJo's Martini Bar Downtown Harrison 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone 22 Fitness 1:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Building Block Storytime 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Match Stick 2:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Music & Magic from the Polkaverse 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:15 PM
    Johnson Controls World Stage Dan Millson 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Zumba Fitness 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Dancers in Motion 3:15 PM
    Uline Warehouse Stage HOTEL CALIFORNIA / A Salute to the Eagles 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 3:15 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Military Appreciation Ceremony 3:15 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Sigmund Snopek 4:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Guided By Voices 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Riley Green 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Music & Magic from the Polkaverse 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Ozomatli 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Reverend Horton Heat 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Marcell Of The Rhythm Kings 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Ariana and The Rose 4:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone 22 Fitness 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 4:45 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage KB & The Dungarees 5:00 PM
    Johnson Controls World Stage The Prussians 5:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Dancers in Motion 5:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Steepwater Band 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage The Group 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard PictureYes 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Filmore 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Wheelchair / Adaptive Sports 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage Michael Henszey 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Andrew Leahey & The Homestead 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Efflo 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Zac Brown Band 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Drake White 7:30 PM
    BMO Harris Pavilion Lucie Silvas 7:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone 22 Fitness 7:30 PM
    JoJo's Martini Bar Rhythm Kings 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Jimmie Allen 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Upstate 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse New Years Day 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Platinum Boys 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage De La Buena 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Adia Victoria 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Uline Warehouse Stage Lake Street Dive 9:30 PM
    BMO Harris Pavilion Tori Kelly 9:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse 3 Doors Down 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage Los Lonely Boys 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Catfish and the Bottlemen 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Brothers Osborne 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The National 10:00 PM
  • Tuesday, July 2
    StageArtistTime
    U.S. Cellular Connection Stage Haley Grace and the Rebels 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Eric Look Band 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage WAMI Youth Showcase 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Black Star Drum Line 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Movin To The Music 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Grace Weber's Music Lab 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:45 PM
    JoJo's Martini Bar Rudy & Vee 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Tent Show Troubadours 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Milwaukee Community Circus 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Building Block Storytime 1:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Reverend Raven & The Chain Smokin' Altar Boys feat. Westside Andy on harmonica 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Phil Seed 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Valerie B. & the Boyz 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage School of Rock - Shorewood 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Jet Jurgensmeyer of Last Man Standing 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Milwaukee Community Circus 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Docksiders 2:30 PM
    Johnson Controls World Stage The Eldridge Band 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage The Grovelers 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage MYSO Calypso Steel Drum Band 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Caricatures & Comedy by Bill Begos 3:15 PM
    BMO Harris Pavilion Esquires II 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Christopher's Project 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Adventure Circus 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Ken Saydak Band 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar RPM 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Leroy Airmaster with Junior Brantley 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Tribe Royal 4:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 4:45 PM
    Uline Warehouse Stage Good Boy Daisy 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Seasaw 5:00 PM
    Johnson Controls World Stage The Foxies 5:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage MYSO Calypso Steel Drum Band 5:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The Jimmys 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Charles Walker Band 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Reilly 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage DJay Mando 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Brew City Wrestling 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage newvices 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Jeremie Albino 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage REYNA 7:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage MT Twins 7:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse LUXI 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Lionel Richie 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Michael McDonald 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage MYSO Calypso Steel Drum Band 7:30 PM
    Johnson Controls World Stage Black Pumas 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Jacob Latimore 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Patrick Park 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Kings of Radio 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Fast Company 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage COIN 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Frenship 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Trap Manny 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion Chaka Khan 9:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Liz Phair 9:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage A Boogie Wit Da Hoodie 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage CHVRCHES 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage The Allman Betts Band 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Big Gigantic 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Young The Giant 10:00 PM
  • Wednesday, July 3
    StageArtistTime
    Briggs & Stratton Big Backyard The Britins 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Harley Bikes 12:00 PM
    BMO Harris Pavilion Bryan O'Donnell 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Eminence 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Julie Ruka 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Between The Waves - Battle of Band Winner 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Rebecca and the Grey Notes 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    BMO Harris Pavilion Direct Supply Golden Idols - John Puchnec / Jazzy Jewels Dance Troupe 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage Litmus Vinyl 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Downtown Harrison 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage 11.One Louder 1:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Direct Supply Golden Idols- Carol Davis / Lloyd Stephens / Renee Hoover Hicks 1:00 PM
    BMO Harris Pavilion Bryan O'Donnell 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Survivor Family Game Show 1:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The Britins 1:30 PM
    JoJo's Martini Bar Direct Supply Golden Idols - Doug Scherrer /Jeannie Holiday / David Brown 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 1:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Dirty Deuce 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Whiskeybelles 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Sam McClain Trio 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Booze Brothers Show Band 2:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Johnson Controls World Stage Valerie Lighthart 3:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The Association 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Southwest YMCA 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage Nicholas Barron 3:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Bob Bohm 3:15 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Mary Davis & Friends 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Queeva 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Brewtown Beat 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse George Stancell and the Wonderful Ones 4:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion AhVantSoul w/Jon Pierre Gee & Kat Webb 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Royal Prospect 4:15 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard USAF - Roots in Blue 4:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marc The Zani 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Carousel Kings 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Maple Road Blues Band 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Shandini 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Hot Lips 5:30 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage The Squeezettes 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Brew City Wrestling 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Kenny Perez 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Terry Sims Band 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Nora Collins 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Trope 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage No Quarter (Led Zeppelin Tribute) 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Velvet Starlings 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Hawthorne Heights 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Jennifer Lopez 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Lindsay Ell 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Laurie Smith and Special Guests 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Eddie Butts Band 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Royal Tusk 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage LowDown Brass Band 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Two Friends 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Tom Fuller 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage YUNGBLUD 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Roots 9:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Taking Back Sunday 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Matoma 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Lauren Alaina 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Loverboy 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard SWITCHFOOT 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage SOJA 10:00 PM
  • Thursday, July 4
    StageArtistTime
    Miller Lite Oasis Stage Shelly Mack and The ReUnion 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Mambo Surfers 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Gin Mill Dogs 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Funkee JBeez 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Harley Bikes 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Survivor Family Game Show 12:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Jake Warne 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Random Maxx 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 1:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 1:45 PM
    Johnson Controls World Stage Cold Kingdom 1:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Grand Union 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Velveetatones 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Charles Barber 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard One Lane Bridge 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Rebel Soul Revival 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Bob Bohm 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Spectaculars 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Uline Warehouse Stage The Liam Ford Band 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Southwest YMCA 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage The Orphan The Poet 3:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 3:15 PM
    BMO Harris Pavilion USAF - Roots in Blue 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Bel Airs 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Ask Your Mother 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Peter Neumer 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Dianna Jones 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Reckless Remedy 4:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:15 PM
    Johnson Controls World Stage Eddie Eberle and The Getaway 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone COPS4kidz*Basketball 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 4:45 PM
    Uline Warehouse Stage Failure to Launch 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Jada Vance 5:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 5:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Laura Ernst, Juggler & Acrobat 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Tyler Boone 5:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Tenille Arts 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Ida Jo 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Derrick Procell & The Redeemers 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Oumar Sagna and Sindoolaa 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Franks & Deans 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Steve Jennings - Frisbee Exhibition 6:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Renee Blair 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Amanda Huff 6:45 PM
    Uline Warehouse Stage Wavie Gang 7:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Laura Ernst, Juggler & Acrobat 7:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Levi Hummon 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Castlecomer 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Nikhil Korula Band 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Brett Newski & the No Tomorrow 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar 76 Juliet 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage HARDY 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Common Kings 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Lex Allen 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Sublime with Rome 9:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Chris Janson 9:45 PM
    BMO Harris Pavilion X Ambassadors 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage Robert Randolph & The Family Band 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Chase Rice 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Vic Mensa 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Courtney Barnett 10:00 PM
  • Friday, July 5
    StageArtistTime
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Blacktop Kings 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Gene Gruber 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Shandini 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Harley Bikes 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage Rocket Cat 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Main Street Song and Dance Troupe 12:45 PM
    JoJo's Martini Bar The Stangs 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Balkun Brothers 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Rondini 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage Man Fighting Bear 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station George Of The Juggle 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Riccos Jazz Trio 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Tomy Guadio 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Ten Feet Tall 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Spiders from Milwaukee - Music of David Bowie 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Love, Peace and Soul 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Main Street Song and Dance Troupe 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Billy Bon Scott 2:30 PM
    Uline Warehouse Stage Chris Robinson Brotherhood 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Holy Pinto 3:00 PM
    Kohl’s Captivation Station George Of The Juggle 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Rondini 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 4:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Jesus Jones 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Vivo 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Big Head Todd and the Monsters 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Spinners 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Berlin Feat. Terri Nunn 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar The Playlist 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Leonid & Friends 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Jordana Talsky 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Laura Ernst, Juggler & Acrobat 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station George Of The Juggle 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Tweed 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Clear Pioneer 5:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage DJ Devast8 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion 5 Card Studs 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Steve Jennings - Frisbee Exhibition 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Mrs. Fun 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Cerfus Project 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Derek Joseph 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage Juice 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Laura Ernst, Juggler & Acrobat 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Immortal Girlfriend 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Rose of the West 7:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Pizzle 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater The Killers 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Death Cab For Cutie 7:30 PM
    JoJo's Martini Bar The Screamin Cucumbers 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage MAX 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Greg Koch Marshall Trio 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Midwest Death Rattle 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Oxymorrons 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Masta Ace 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Trea Landon 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Tristen 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion Dashboard Confessional 9:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Cole Swindell 9:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard 38 Special 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Matisyahu 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage T.I. 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Daya 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Head and the Heart 10:15 PM
  • Saturday, July 6
    StageArtistTime
    Harley-Davidson Roadhouse 105.5 Triple M Project M Winner The North Code 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone USTA/Wisconsin Tennis Assoc. 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Apple Tones 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Tons 'O Fun Band 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage 3D - The DeBraal Brothers 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marc The Zani 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:45 PM
    Uline Warehouse Stage Electric 5 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Ben Wagner 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Kings & Associates 1:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Laura Ernst, Juggler & Acrobat 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station George Of The Juggle 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Ruth B8r Ginsburg 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Max and The Invaders 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Mascot Theory 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Boney Fingers 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Mitchell Integrated Arts School 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Townsend Street School 2:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Milwaukee Youth Symphony Orchestra 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Girls Rock MKE 2:45 PM
    Uline Warehouse Stage In The Know 3:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Carmen School of Science and Tech 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Ever More Nest 3:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage For the Culture 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station George Of The Juggle 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Aspire Dance Company 3:15 PM
    Harley-Davidson Roadhouse TRUE Skool 3:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 3:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Wheelchair / Adaptive Sports 3:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Lioness 3:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Caricatures & Comedy by Bill Begos 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Incorruptibles 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Cathy Grier and The Troublemakers 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Something to Do 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Laura Ernst, Juggler & Acrobat 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar The Cheap Shots 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Wooldridge Brothers 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Thaikkudam Bridge 4:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Bella Beauties Dance Company 4:30 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Lauryl Sulfate and her Ladies of Leisure 4:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Nikki Jean 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Aspire Dance Company 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 5:00 PM
    Kohl’s Captivation Station George Of The Juggle 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage The Gleasons 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Abilities 5:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Hannah Wicklund & The Steppin Stones 5:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 5:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Shle 5:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Sa-Roc 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jay Stulo 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Pet Engine 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion PHUN - Music of Jamband Phish 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone UWM Panther's Men's & Women's Basketball 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The Metal Men 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marc The Zani 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage Willow Hill 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage The Suffers 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage deM atlaS 6:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Faux Fiction 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Billie Eilish 7:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Finneas 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Evidence 7:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Friday Pilots Club 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Dark Star Orchestra 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard SHIM 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Tegan Marie 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Love Monkeys 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Paul Cebar Tomorrow Sound 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Marcy Playground 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 8:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Brother Ali 8:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Keezy 9:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Bleachers 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Semisonic 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Dumpstaphunk 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Atmosphere 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Chris Lane 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Skillet 10:00 PM
  • Sunday, July 7
    StageArtistTime
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone USTA/Wisconsin Tennis Assoc. 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The First Wave 12:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage MC Smith & John Minard 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Cowboy Up 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Ecuador Manta 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Grounds Ecuador Manta 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage Hungry Williams 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Shandini 12:45 PM
    JoJo's Martini Bar Alyssia Dominguez 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Chris Vogt 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Cluster Fork 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Amy Lowe & King Katz 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Caricatures & Comedy by Bill Begos 1:45 PM
    Johnson Controls World Stage Florentine Opera Company 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Cadillac Pete and the Heat 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Pink Houses 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Bound for Branson 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Latin Sound System 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mike and Woody 2:15 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Spoof Fest - Rolling Stones, Def Leppard, INXS, Fleetwood Mac, Linkin Park 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Johnson Controls World Stage FINKEL 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Amy Lowe & King Katz 3:15 PM
    Uline Warehouse Stage Gregory Hyde 3:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Wheelchair / Adaptive Sports 3:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 3:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Gimme Skynyrd 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Lil' Rev with Jim Eannelli 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Dirty Boogie 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Blues Disciples 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Junior Rivera and His Orchestra 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mike and Woody 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Chel 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Bella Beauties Dance Company 4:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Presidents 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Joe Richter 5:00 PM
    Johnson Controls World Stage Yam Haus 5:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 5:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 5:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Driftwood 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Conjunto Tipico Don Jose 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Steely Dane 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage KASE 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage Keith Pulvermacher Band 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Sego 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Catfight 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater ScHoolboy Q 7:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The Brook & The Bluff 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Lil Wayne 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Snoop Dogg 7:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Van Lester - Hector Lavoe Tribute 7:45 PM
    JoJo's Martini Bar 33 RPM 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Willy Porter 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Samantha Fish 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Your Smith 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Moon Taxi 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Dispatch 9:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse La Sonora Ponceña 9:30 PM
    Uline Warehouse Stage Rodrigo y Gabriela 9:45 PM
    BMO Harris Pavilion Jason Mraz 9:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Strumbellas 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage JOHNNYSWIM 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Dylan Scott 10:00 PM