Summerfest 2018 - Main Stages Printable Schedule

  • Wednesday, June 27
    StageArtistTime
    Miller Lite Oasis Stage Eminence 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Gin Mill Dogs 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Pink Houses 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Mojo Perry Band 12:00 PM
    Childrens Area Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Accompany Of Kids: Song and Dance Troupe 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage The Spirals 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Magic Morgan and Liliana 12:45 PM
    Uline Warehouse Stage Vincent Black & The Killer Clowns 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Marr'lo Parada 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 1:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Basketball Clinic 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Alex Wilson Band 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Boomer Nation 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jonny T-Bird & the MPs 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Ryan McIntyre 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Magic Morgan and Liliana 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Panic Station 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Johnson Controls World Stage Chasing Lovely 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Roll Train 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage Good Boy Daisy 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 3:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Xeno and Joe 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Katie Mack and the Moan 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard 11.One Louder 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Charles Walker Band 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Bobby Way & The Fabulous Wayouts 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Nick Anderson and The Skinny Lovers 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Accompany Of Kids: Song and Dance Troupe 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Ms. Jen & the Jellyfish 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Mt. Olive 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Revel In Romance 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Caroline Rose 5:30 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Robin Pluer and the R&B Coquettes 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Briggs Bluesbusters 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Southbound 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse De La Buena 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone YMCA of Greater Waukesha County 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Spitfire Rodeo 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage DJ Ghozt 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage No Quarter (Led Zeppelin Tribute) 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Waker 6:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater Imagine Dragons 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Grace VanderWaal 7:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Antics 7:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Greatest Lakes 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse DJ Bizzon 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar The Cougars 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Lucky Boys Confusion 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Johnny Wad 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Little Feather 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Walker Hayes 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse LaFam 8:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Party Favor 8:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Uline Warehouse Stage The All-American Rejects 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Kane Brown 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Grizzly Bear 10:00 PM
    BMO Harris Pavilion Ian Anderson Presents Jethro Tull 50th Anniversary Tour 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Lil Uzi Vert 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Lukas Nelson and Promise Of The Real 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Alesso 10:15 PM
  • Thursday, June 28
    StageArtistTime
    Harley-Davidson Roadhouse Blues Disciples 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Liquid Crush 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard American Latin Soul 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Magic Morgan and Liliana 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    Childrens Area Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Milwaukee's Finest 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage J and the 9s 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:45 PM
    JoJo's Martini Bar Ryan McIntyre 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Xposed 4heads 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Basketball Clinic 1:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    Johnson Controls World Stage The Modern Era 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Eric Barbieri Acoustic Duo 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Pet Engine 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Sonic Circus 2:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Bad Habitz 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The noble bros. 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Leroy Airmaster with Junior Brantley 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Magic Morgan and Liliana 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Roll Train 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Faux Fiction 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Music for Aardvarks 3:45 PM
    BMO Harris Pavilion The Posies 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The New Power Generation 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Fast Company 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Dirty Boogie 4:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Crystal Method 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Alien Ant Farm 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Sigmund Snopek 4:00 PM
    Uline Warehouse Stage Cornerstone of Rock 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Telethon 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Shandini 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Lucille Furs 5:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Dr. B 5:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Lit 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Matthew Sweet 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Harmonious Wail 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone YMCA of Greater Waukesha County 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Grandmaster Mele Mel & Scorpio Furious 5 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Sugarhill Gang 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Ian Ewing 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard KidCutUp 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Dusk 6:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Vincent Van Great 7:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage RCKT PWR 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater James Taylor 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Bonnie Raitt 7:30 PM
    Uline Warehouse Stage Terry Hanck Band 7:30 PM
    Johnson Controls World Stage Drivin N Cryin 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Cincere 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse P.O.D. 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Medasin 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Boogie Men 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Goran & Morgan of the Gufs 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Belly 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Uline Warehouse Stage George Thorogood & The Destroyers 9:30 PM
    BMO Harris Pavilion The Wallflowers 9:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Nelly 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage Meat Puppets 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Buckcherry 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Tory Lanez 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Marshmello 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Loudwire's Gen X Summer 10:00 PM
  • Friday, June 29
    StageArtistTime
    Harley-Davidson Roadhouse Various Small Fires - Battle for the UP 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Hell on Heels 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Haley Grace and the Rebels 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard FBI and the Untouchable Horns 12:00 PM
    Childrens Area Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Fightin’ Bob 12:05 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage Sixth Street 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Magic Morgan and Liliana 12:45 PM
    Johnson Controls World Stage Screaming in the Cul-de-sac 12:55 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage In The Know 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar John Van Thiel, The Voice of Elvis 1:00 PM
    Johnson Controls World Stage Orange Afternoon 1:20 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 1:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Basketball Clinic 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    Johnson Controls World Stage Negative/Positive 1:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard The Tritonics 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Ecuador Manta 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Love, Peace and Soul 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Katz Sass 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Geoff Landon Show 2:00 PM
    Johnson Controls World Stage Figure It Out 2:10 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Magic Morgan and Liliana 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Bobby Friss 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Rimrockers 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage Maudlin 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage The Shackletons 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Elation Dance Center 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Music for Aardvarks 3:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Unity The Band 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Hannah Anders 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Christopher's Project 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Incorruptibles 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Inner Wave 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar RPM 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Leon of Athens 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Elation Dance Center 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Nu Stylez 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Avenues 5:00 PM
    Johnson Controls World Stage Men I Trust 5:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mark Hayward: Cool Yo-Yo Guy 5:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Ben Rue 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The O'My's 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Streetlife w/ Warren Wiegratz 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Kojo 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Cache Milwaukee Trio 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Kevin Gordon 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone YMCA of Greater Waukesha County 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage Alvarez Kings 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Sunflower Bean 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Knox Fortune 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Halsey 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Logic 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater NF 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    JoJo's Martini Bar 33rpm 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Carousel Kings 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jade Jackson 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard King Solomon 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Terry Sims Band 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage MILCK 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Jake Rose 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Xavier Omär 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Aaron Lee Tasjan 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion Maze featuring Frankie Beverly 9:45 PM
    Uline Warehouse Stage Plain White T's 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Third World 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Social Distortion 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Billy Currington 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Lissie 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Blocboy JB 10:15 PM
  • Saturday, June 30
    StageArtistTime
    U.S. Cellular Connection Stage Cow Ponies 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone City Kids Wrestling Club 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Spare Change Trio 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Childrens Area Spoon Man - Musical Interactive Comedy 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Copper Box 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Cadillac Pete and the Heat 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Rondini 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Quick and Painless 12:05 PM
    Johnson Controls World Stage Through the Kitchen Hole 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Flossy La Tooth 12:45 PM
    Johnson Controls World Stage Koru 12:55 PM
    JoJo's Martini Bar Eric Diamond 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Driveway Thriftdwellers 1:00 PM
    Johnson Controls World Stage Simple Gesture 1:20 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Ron Fable and Kathie 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage Brady K Project 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Chris Vogt 1:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Dianna Jones 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage The Liam Ford Band 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Altered Five Blues Band 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Life in a Tree 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Distant Cuzins 2:00 PM
    Johnson Controls World Stage the dropouts 2:10 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Flossy La Tooth 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Left on Sunset 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Uline Warehouse Stage Arts Fishing Club 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Joe Richter 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Rondini 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 3:30 PM
    JoJo's Martini Bar Crossfire 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard h2-oh 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Ron Fable and Kathie 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Michael Drake & The No Tan Lines Band 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jonny Lang 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion U2Zoo 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Ronnie Nyles 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Carly Jo Jackson 4:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Brew City Wrestling 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Mike Benign Compulsion 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Bobby Friss 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Sidereal 5:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage DJ Shawna 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Carlie Hanson 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Ripple Effect 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion 4 on the Floor 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Marcella & Her Lovers 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Alter Ego 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage Smithfield 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage newvices 6:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Kenneth Brian Band 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Florida Georgia Line 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Canaan Smith 7:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Logan Henderson 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    JoJo's Martini Bar The Screamin Cucumbers 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jon Paris 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Naima Adedapo 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Too Many Zooz 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Dylan Schneider 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Welshly Arms 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Trapper Schoepp 8:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage In Real Life 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion Rachel Platten 9:45 PM
    Uline Warehouse Stage Phil Vassar 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Jack & Jack 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage The Soul Rebels 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Buddy Guy 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Kaleo 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Third Eye Blind 10:15 PM
  • Sunday, July 1
    StageArtistTime
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Miller Rhythm & Brews Revue 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Ida Jo 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone City Kids Wrestling Club 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Childrens Area Spoon Man - Musical Interactive Comedy 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Denim N Leather 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Rich Trueman & The 22nd St. Horn Band 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Digbii 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 12:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Downtown Harrison 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Danielle Juhre 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Building Block Storytime 1:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Mrs. Fun 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Dangerous Folk 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard A Tortured Soul 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Paul Cebar Tomorrow Sound 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse SACRED 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Marlavous Marla's Children's Music 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Uline Warehouse Stage The Devon Allman Project with Duane Betts 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Bo & Airo 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Dancers in Motion 3:15 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Military Induction Ceremony 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 3:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Roger Clyne & The Peacemakers 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage A Flock of Seagulls 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Sugarfoot 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Shandini 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Lynch Mob 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Mambo Surfers 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Nick Lowe featuring Los Straitjackets 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Marcell Of The Rhythm Kings 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Madison Ryan 4:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 4:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 4:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Brew City Wrestling 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Wooldridge Brothers 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Dancers in Motion 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage *repeat repeat 5:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Radio Radio 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Semi-Twang 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Great White 6:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Fastball 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Evan Christian 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Edgar Winter Group 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage The Wheel Workers 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Spoon Man - Musical Interactive Comedy 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Hannah Mrozak 6:45 PM
    Johnson Controls World Stage Lex Allen 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Rhythm Kings 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Bad Veins 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Capital Cities 8:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater Dave Matthews Band 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage lovelytheband 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Playlist 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion 5 Card Studs 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Badflower 8:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Rick Springfield 9:30 PM
    BMO Harris Pavilion Pat Benatar and Neil Giraldo 9:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Spoon 9:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Greta Van Fleet 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Chromeo 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage The Neighbourhood 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Black Violin 10:00 PM
  • Tuesday, July 3
    StageArtistTime
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Swing Explosion 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard UWM Youth Jazz Ensemble / Milwaukee Jazz Orchestra 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Kreu 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    BMO Harris Pavilion Greatest Hits Band 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse American Blues 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Golden Idols 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage Love Handle 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 12:45 PM
    Uline Warehouse Stage Willow Hill 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Downtown Harrison 1:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Golden Idols 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Amy Lowe & King Katz 1:30 PM
    BMO Harris Pavilion Golden Idols 1:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Milwaukee Jazz Orchestra 1:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Basketball Clinic 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Bryan O'Donnell 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Los 3 Amigos 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Jimmys 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Booze Brothers Show Band 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Well-Known Strangers 2:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Under the Streetlamp 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Joe Hanson 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Rimrockers 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage Derek Joseph 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Ron Fable and Kathie 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 3:15 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Painted Caves 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Survivor Family Game Show 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Separate Ways 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Totally Neon 4:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage CNJ Latin Jazz 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Ken Saydak Band 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Carly and Martina 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Amy Lowe & King Katz 4:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Keith Pulvermacher Band 4:45 PM
    Uline Warehouse Stage The Ryan McGrath Band 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Catfight 5:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Ron Fable and Kathie 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage half-alive 5:30 PM
    BMO Harris Pavilion Chronic Edge 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone YMCA of Greater Waukesha County 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Wade Fernandez 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse DJ Devast8 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage In Black & White 6:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Attica Riots 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Survivor Family Game Show 6:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard L.I.F.T. 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage Nora Collins 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Liza Anne 6:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Immortal Girlfriend 7:00 PM
    American Family Insurance Amphitheater J. Cole 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Trippie Redd 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse No No Yeah Okay 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Sisterhood 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Joywave 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Abby Jeanne 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage R.A.S. Movement 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Cold Sweat & The Brew City Horns 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Dillon Carmichael 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Drax Project 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Wailers 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Bishop Briggs 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Trace Adkins 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Benjamin Booker 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Louis the Child 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Foster The People 10:00 PM
    BMO Harris Pavilion Steven Tyler 10:15 PM
  • Wednesday, July 4
    StageArtistTime
    Miller Lite Oasis Stage The Tons 'O Fun Band 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Bockenplautz 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Childrens Area Caricatures & Comedy by Bill Begos 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Listening Party 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Logan's Run 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Johnson Controls World Stage A Friend Called Fire 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Ron Fable and Kathie 12:45 PM
    JoJo's Martini Bar Alyssia Dominguez 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Platinum 1:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Basketball Clinic 1:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Survivor Family Game Show 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage Seasaw 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Lil' Rev 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse USAF Mid America Starlifter 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion Cluster Fork 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Addiction 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Mascot Theory 2:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Boy Band Review 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Ron Fable and Kathie 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Uline Warehouse Stage Highway 414 Band 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Cops 4 Kidz Basketball (Police team vs. Youth Team) 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Rocket Paloma 3:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Survivor Family Game Show 3:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Magnettes 3:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Gabe Burdulis 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Gilligans 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Tres Acoustico 4:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Project Emergent 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Lovin' Kind 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Bad Medicine 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Ask Your Mother 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Band of Dust 4:15 PM
    Uline Warehouse Stage Joe D’Urso & Stone Caravan 5:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Sc Mira 5:00 PM
    Johnson Controls World Stage Emily Hackett 5:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Shandini 5:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Generation Z 5:30 PM
    BMO Harris Pavilion Brett Newski 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Andreas Moss 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Frogwater 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Jerry Frasier Magic Show 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Nikhil Korula Band 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Steve Jennings-Frisbee Exhibition 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage REYNA 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage Brandon Ray 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Alex Guthrie 6:45 PM
    Harley-Davidson Roadhouse CADE 7:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Cops 4 Kidz Basketball (Police team vs. Youth Team) 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Journey 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Def Leppard 7:30 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Harper and Midwest Kind 7:30 PM
    JoJo's Martini Bar Kings of Radio 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Chicken Wire Empire 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Justin Caruso 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Wombats 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Bay Ledges 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Chris Lane 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage VOILÀ 8:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse CVBZ 9:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Gavin DeGraw 9:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Fray 9:45 PM
    BMO Harris Pavilion Pixies 9:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Kesha 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage Yonder Mountain String Band 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Midland 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Cheat Codes 10:15 PM
  • Thursday, July 5
    StageArtistTime
    Childrens Area Blooms 11:30 AM
    Gruber Law Offices Sportszone 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Milwaukee Public Theatre 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage School of Rock - Shorewood 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Velocity 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Harrison Ivaz Band 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Black Star Drum Line 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Matt Hires 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Alyssia Dominguez 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Trope 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Milwaukee Community Circus 1:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Building Block Storytime 1:45 PM
    Johnson Controls World Stage Boxkar 1:45 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage WAMI Youth Showcase 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Eric Look Band 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion USAF Mid America Starlifter 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Pat McCurdy 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Rebecca and the Grey Notes 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Milwaukee Community Circus 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage One of the Boyzz 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Johnson Controls World Stage viisi 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage The Gleasons 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Aspire Dance Company 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 3:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Whiskeybelles 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Erin Coburn 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Velveetatones 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Blue Light Scene 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Reverend Raven & The Chain Smokin' Altar Boys 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Greg Koch Unplugged Gristle 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Caricatures & Comedy by Bill Begos 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage The New Grey 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Aspire Dance Company 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Project Emergent 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage Scott E. Berendt & The US Project 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Failure to Launch 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage George Of The Juggle 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage LUXI 5:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Steve Jennings-Frisbee Exhibition 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Reverend Peyton's Big Damn Band 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Wheelhouse 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion John Németh 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Jimmie Allen 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Stephanie Erin Brill 6:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Rahn Harper 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage DJ Stretch 6:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Caricatures & Comedy by Bill Begos 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Lowdown Brass Band 6:45 PM
    Uline Warehouse Stage Genesis Renji 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Shawn Mendes 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Charli XCX 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage George Of The Juggle 7:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Rimrockers 7:30 PM
    Johnson Controls World Stage The DJs of 88Nine 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar Eddie Butts Band 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Dead Horses 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Devin Dawson 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Tyler Boone 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Jeremy Zucker 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Walter Trout 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Denny Lanez 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Trampled By Turtles 9:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Slightly Stoopid 9:45 PM
    BMO Harris Pavilion Jason Isbell and the 400 Unit 9:45 PM
    Johnson Controls World Stage DJ Jazzy Jeff 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Brett Young 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Machine Gun Kelly 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Aminé 10:00 PM
  • Friday, July 6
    StageArtistTime
    Briggs & Stratton Big Backyard Battle for the UP 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage MYSO Calypso Steel Drum Band 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Kelli and the Soul Mates 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Craig Omick & Friends All Star Band 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage Ian & The Dream 12:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Main Street Song and Dance Troupe 12:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Uline Warehouse Stage Northern Haunts 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Chris Schmidt 1:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Basketball Clinic 1:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage MYSO Calypso Steel Drum Band 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage Queen Hilma 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    BMO Harris Pavilion BBTG 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Boney Fingers 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Spiders from Milwaukee - Music of David Bowie 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse F for Effort 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage G Money presents the G String Experience 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Main Street Song and Dance Troupe 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:45 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Cops 4 Kidz Basketball (Police team vs. Youth Team) 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage Nicholas Barron & the Strapping owls 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Sondorblue 3:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage MYSO Calypso Steel Drum Band 3:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 3:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Cathy Grier 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Road Crew 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Something to Do 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Random Maxx Trio 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Mr. Blotto 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion The Davis Family Band 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Jay Matthes 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Admirals Hockey 4:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Project Emergent 4:45 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage George Of The Juggle 4:45 PM
    Uline Warehouse Stage KB & The Dungarees 5:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Apollo's Beacon 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage M A L O 5:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Porcupine 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Cerfus Project 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage The Acoustix 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Milwaukee Bucks Rimrockers 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion Laurie Smith & Noisemakers 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Cambodia 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage George Of The Juggle 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Krantz 6:30 PM
    Uline Warehouse Stage Greg Koch Marshall Trio 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Ratboys 6:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater Blake Shelton 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage David Seebach's Wonders of Magic 7:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Cops 4 Kidz Basketball (Police team vs. Youth Team) 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Luke Combs 7:30 PM
    Johnson Controls World Stage Becca Mancari 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jukebox The Ghost 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar The LoveMonkeys 8:00 PM
    Uline Warehouse Stage Kyle Megna & The Monsoons 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Judah & The Lion 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion B~Free 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Friday Pilots Club 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Dan Rodriguez 8:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion Janelle Monae 9:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage BORNS 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard O.A.R. 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Echosmith 10:00 PM
    Uline Warehouse Stage Michael Franti & Spearhead 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse The Flaming Lips 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Hurray For The Riff Raff 10:00 PM
  • Saturday, July 7
    StageArtistTime
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse School of Rock 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage School of Rock 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage School of Rock 12:00 PM
    Uline Warehouse Stage School of Rock 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone USTA/Wisconsin Tennis Assoc. 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Childrens Area George Of The Juggle 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 12:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Crank the Radio 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard School of Rock 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Pint Size Polkas 12:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    JoJo's Martini Bar Wait for Morning 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage George Of The Juggle 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage School of Rock 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Duke Otherwise 1:45 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 2:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard School of Rock 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse School of Rock 2:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Mad Science 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage School of Rock 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Breakout Trio 2:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Big Spoon 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Pint Size Polkas 2:15 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 2:30 PM
    Johnson Controls World Stage Daydream Retrievers 3:00 PM
    Uline Warehouse Stage Boney James 3:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Duke Otherwise 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Julie Sobanski: Princess Of Magic 3:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Bella Beauties Dance Company 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage George Of The Juggle 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Maxi Priest 4:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Howard Jones 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Peter Neumer 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion Chasin' Mason 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Candlebox 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar The Cheap Shots 4:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Chris Vogt 4:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Molly Hatchet 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Campdogzz 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Zumba Demonstrations 4:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mr Billy - Original and Classic Rock for Kids 4:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Duke Otherwise 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Madison Malone 5:30 PM
    Uline Warehouse Stage Substitute: Tales From The Who 5:30 PM
    BMO Harris Pavilion Elizabeth Lyons 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone YMCA of Greater Waukesha County 6:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage King Leg 6:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Bright Righteous 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Kenny Walker & A Touch of Fire 6:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Dorothy 6:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Oumar Sagna and Sindoolaa 6:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mr Billy - Original and Classic Rock for Kids 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Grand Am 6:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater The Weeknd 7:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Gypsy Geoff - Fire Circus Show 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Big Boi 7:30 PM
    Uline Warehouse Stage Willy Porter 8:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Pop Evil 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage The James Hunter Six 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage The Wild Feathers 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Jonny P 8:00 PM
    BMO Harris Pavilion Mitchell Lee 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar The Toys 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Candescents 8:30 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    BMO Harris Pavilion Hunter Hayes 9:45 PM
    Uline Warehouse Stage Gin Blossoms 10:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Mayer Hawthorne 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Jon Batiste with The Dap-Kings 10:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Jonathan Davis of Korn 10:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Kip Moore 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Phantogram 10:00 PM
  • Sunday, July 8
    StageArtistTime
    Miller Lite Oasis Stage CIA (Caught in the Act) 12:00 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 12:00 PM
    Childrens Area 537 Charger Robotics 12:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone USTA/Wisconsin Tennis Assoc. 12:00 PM
    Childrens Area UB The Band 12:00 PM
    Uline Warehouse Stage School of Rock 12:00 PM
    JoJo's Martini Bar Taped Music 12:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage School of Rock 12:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse School of Rock 12:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard School of Rock 12:00 PM
    Johnson Controls World Stage School of Rock 12:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Childrens Area Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 12:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Milwaukee Community Circus 12:30 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mike and Woody 12:45 PM
    JoJo's Martini Bar Eric Diamond 1:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 1:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mr Billy - Original and Classic Rock for Kids 1:30 PM
    Johnson Controls World Stage School of Rock 1:45 PM
    Kohl’s Captivation Station Join In and Dance 1:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard School of Rock 2:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage School of Rock 2:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Riccos Jazz Trio 2:00 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 2:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse School of Rock 2:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Rondini 2:15 PM
    Miller Lite Oasis Stage Detour 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Building Block Storytime 2:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Kohl's Wild Theater 3:00 PM
    Johnson Controls World Stage Paper Holland 3:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Bella Beauties Dance Company 3:15 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mr Billy - Original and Classic Rock for Kids 3:15 PM
    Uline Warehouse Stage The Carolinas 3:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Chris Vogt 4:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Mike and Woody 4:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Clave y Afinque 4:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Spoof Fest 4:00 PM
    JoJo's Martini Bar Element 13 4:00 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Vivo 4:00 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 4:00 PM
    Johnson Controls World Stage Soccer Mommy 4:15 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Zumba Demonstrations 4:30 PM
    Kohl’s Captivation Station Project Emergent 4:45 PM
    Miller Lite Oasis Stage The Docksiders 5:00 PM
    Uline Warehouse Stage Maple Road Blues Band 5:00 PM
    Northwestern Mutual Children's Stage Wayne & Wingnut - Red Hot Chilli Puppets 5:30 PM
    Johnson Controls World Stage Early Eyes 5:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Grupo Xplosion 5:30 PM
    Klement's Sausage & Beer Garden Stage Danny Miller Band 6:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Spoof Fest 6:00 PM
    BMO Harris Pavilion School of Rock 6:00 PM
    Kohl’s Captivation Station Comedy Sportz 6:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone YMCA of Greater Waukesha County 6:00 PM
    Uline Warehouse Stage Sawyer Fredericks 6:30 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Madison County 6:30 PM
    Miller Lite Oasis Stage Aleem 6:30 PM
    Johnson Controls World Stage Savannah Conley 6:45 PM
    American Family Insurance Amphitheater Manchester Orchestra 7:30 PM
    BMO Harris Pavilion Bad Boy 7:30 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Caribe Project 7:30 PM
    American Family Insurance Amphitheater Arcade Fire 7:30 PM
    Uline Warehouse Stage Black Belt Theatre 8:00 PM
    JoJo's Martini Bar 76 Juliet 8:00 PM
    U.S. Cellular Connection Stage Bella Cain 8:00 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Steely Dane 8:00 PM
    Johnson Controls World Stage Walker Lukens 8:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Corey Pieper 8:00 PM
    Gruber Law Offices Sportszone Division BMX Stunt Team 9:00 PM
    Harley-Davidson Roadhouse Victor Manuelle 9:30 PM
    Uline Warehouse Stage Sevendust 9:45 PM
    Briggs & Stratton Big Backyard Boz Scaggs 9:45 PM
    BMO Harris Pavilion Cheap Trick 9:45 PM
    U.S. Cellular Connection Stage High Valley 10:00 PM
    Johnson Controls World Stage Anderson East 10:00 PM
    Miller Lite Oasis Stage Timeflies 10:00 PM
SIGN UP FOR THE SUMMERFEST NEWSLETTER